STOL, "Y-stolen", Hans J. Wegner för Carl Hansen & Son, Odense, 1900-talets andra hälft. - Bukowskis
HANS J. WEGNER. Der "Y Chair", Eiche, für Carl Hansen & Son, Odense, Dänemark. Möbel - Sessel & Stühle - Auctionet
Hans J Wegner, An early oak and teak 'Wishbone chair' by Carl Hansen & Son, Denmark, 1950's. - Bukowskis
Stolar, 4 st, design: Hans J Wegner, Y-stolen, Carl Hansen & son, Danmark, stämplade och etikettmärkta. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 8009
Zwei Armlehnstühle Y Wishbone Chairs / Mod. CH 24, Entwurf Hans J. Wegner (1914-2007) - Take a seat 17.12.2020 - Erzielter Preis: EUR 850 - Dorotheum